Logo Emiter
 
Studenckie Studio Radiowe "Emiter", DS Zaścianek ul. Mikołajczyka 4-6 45-271 Opole, biuro@radioemiter.pl
TERAZ GRAMY: Charlie Winston - In Your Hands
Nocny Kochanek w klubie Zebra! Zapraszamy na Opolskie Jam Session! Zapraszamy na koncert zespołu SZULERZY! Zapraszamy na koncerty - wstęp free! Zapraszamy na OPOLCON 2016! Coś Pomiędzy - prapremiera w Teatrze im. Jana Kochanowskiego Obserwuj nas na Instagramie! Zapraszamy na DRUM FEST 2016! Otwarty nabór do Orkiestry Politechniki Opolskiej 2016 Nieźle Rockujemy! Sprawdź naszą ramówkę i znajdź coś dla siebie ;) Jesteśmy też na Facebooku - bądź na bieżąco z wpisami, relacjami i konkursami
    16:00 - 17:00 Płyta Główna
Aktualności
Paź
24
2016

Bass Astral x Igo w Miejscu X!

W ubiegły piątek w miejscu znanym jako „Miejsce X”, odbył się koncert elektronicznego duetu z Krakowa.

Producent Kuba Tracz oraz wokalista Igor Walaszek na co dzień występują w rockowym zespole Clock Machine. Nie obracając się wcześniej w świecie muzyki elektronicznej, wprowadzili do niego wiele świeżości, tworząc styl daleki od trendów panujących w tej stylistyce.

Jak dało się odczuć podczas koncertu, ich nowa działalność muzyczna bardzo przypadła do gustu kilkudziesięcioosobowej publiczności, która bez większych krępacji oddawała się bardziej, lub mniej energicznemu tańcowi.

Wielbicieli nietuzinkowej muzyki elektronicznej zapraszamy na stronę artystów, oraz do odsłuchania części utworów w serwisie YouTube, a także do odwiedzenia strony organizatora, czyli Stowarzyszenia Opolski Projektor Animacji Kulturalnych, w skrócie – OPAK. 

Autor: Wojciech Murański
Paź
17
2016

Rapujący ksiądz w Opolu

Jakub BartczakZapraszamy na koncert wyjątkowego artysty – prawdopodobie najlepszego rapera wśród polskich księży i jedynego księdza wśród polskich raperów.

Już 24 października, o godz. 19:00 w kościele oo. jezuitów w Opolu wystąpi ks. Jakub Bartczak, człowiek z niecodziennym podejściem do przekazu religii. Tak wyjątkowego koncertu nie możecie przegapić. Organizatorem wydarzenia jest Jezuicki Ośrodek Formacji i Kultury „Xaverianium”.

Miejsce: kościół oo. jezuitów ul. Czaplaka Opole

Data: 24.10.2016

Start: 19:00

Wstęp wolny

Serdecznie zapraszamy!

Autor: Kasia Antos
Paź
17
2016

Noc Szkoleń w Opolu

Noc Szkoleń „Noc Szkoleń” –  niepowtarzalne w swojej formie i chyba jedyne tego rodzaju wydarzenie w całej Polsce! Każda, nawet 1000-milowa podróż zaczyna się od pierwszego kroku, a my pragniemy zaprosić Was do uczynienia być może pierwszego kroku w kwestii Waszej kariery zawodowej! czytaj dalej…

Autor: Kasia Antos
Paź
16
2016

„Coś pomiędzy” – prapremiera w Kochanowskim

Coś pomiędzyMłody aktor i reżyser teatralny Tomasz Cymerman na deskach Teatru im. J. Kochanowskiego w Opolu mierzyd się będzie z tekstem znanego i cenionego w Europie Zachodniej dramatopisarza Martina Heckmannsa. „Coś pomiędzy” to sztuka osadzona pomiędzy musicalem a spektaklem dramatycznym. Pomiędzy poważną refleksją o pokoleniu trzydziestolatków a parodią „hipsterskiego” stylu życia. Między filmem a teatrem.

Heckmanns, urodzony w 1971 roku w Niemczech, na stałe mieszka w Berlinie, gdzie publikuje swoje czasopismo literackie, swoje sztuki zaś pisze często na zamówienie. Jest laureatem licznych nagród i wyróżnieo literackich. Przedstawienia na podstawie jego utworów realizowane były m.in. w Dreźnie, Frankfurcie nad Menem i Hanowerze.

Tomasz Cymerman chce przy pomocy tekstu Heckmannsa opowiedzied o zwątpieniu we współczesną inteligencję. Niedorośli do życia rodzinnego i społecznego ludzie, zapatrzeni w siebie, pielęgnujący wewnętrzne tęsknoty i własne potrzeby, są kompletnie oderwani od rzeczywistości. Przez formułę nowoczesnego musicalu twórcy starają się uchwycid fenomen niedojrzałego społeczeostwa, zajętej wyłącznie sobą narcystycznej osobowości naszych czasów. Ludzie ci, ignorując świat zewnętrzny, żyją w szklanej baoce własnej, starannie pielęgnowanej tożsamości i nie dostrzegają, że przecieka im przez palce coś bardzo ważnego: życie. „Coś pomiędzy” to gorzka opowieśd o fikcyjnej utopii, jaką każdy z nas może sobie bardzo łatwo dookoła siebie stworzyd, i z której nie jest łatwo tak po prostu uciec.

COŚ POMIĘDZY

Martin Heckmanns

Przekład: Elżbieta Ogrodowska-Jesionek

Reżyseria, dramaturgia i scenografia: Tomasz Cymerman

Scenografia i kostiumy: Kornelia Dzikowska

Muzyka: Michał Dymny, Piotr Żyła, Karol Kossakowski

Obsada: Bartosz Dziedzic Małgorzata Biela (gościnnie) Karol Kossakowski (gościnnie)

Prapremiera polska: 22 października 2016

Serdecznie zapraszamy!

Autor: Kasia Antos
Paź
15
2016

Ślub w Kochanowskim

ŚlubŚlub to pełne szczęścia wydarzenie, na które niejedna osoba czeka z utęsknieniem. Ale ślub według Gombrowicza jest inny. Jeszcze bardziej wyjątkową interpretację dzieła Witolda Gombrowicza przedstawia nam Anna Augustynowicz – reżyserka spektaklu „Ślub”, granego na deskach Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu. czytaj dalej…

Autor: Kasia Antos
Paź
03
2016

Czarny Protest w Opolu

Czarny protestW poniedziałek 3 października,  Opole przejęły czarne barwy, a wszystko za sprawą Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. Mieszkanki Opola także postanowiły otwarcie zademonstrować swoje zdanie na temat zmian, które planuje nasz rząd.

Świadome kobiety chcą mieć wolny wybór, nie chcą, by ktoś inny decydował za nie. Sprawa dotyczy nie tylko aborcji, ale praw, które rząd chce odebrać kobietom, wprowadzając nowe, zupełnie sprzeczne z poglądami i zasadami wielu kobiet w naszym kraju.

Czarny Protest był wyrazem wielkiej solidarności kobiet, a także mężczyzn, którzy wsparli swoje żony, córki, siostry i partnerki. Tłumy protestujących, ubranych na czarno przeszły ulicami miasta, niosąc transparenty z takimi hasłami jak „Siła jest kobietą”, „Katoliczki protestują” czy „Wolność wyboru zamiast terroru” . Manifestacja pokazała, jak wielką siłę mają kobiety w Polsce, które solidarnie, bez względu na wiek czy poglądy religijne, potrafią wyrazić swoją postawę, wobec poważnych problemów, rozgrywających się na arenie politycznej naszego kraju.  Niektóre kobiety na znak protestu nie poszły tego dnia do pracy lub opuściły swoje stanowiska wcześniej, by móc uczestniczyć w manifestacji już od wczesnych godzin porannych.

strajk kobiet

Autor: Kasia Antos

1 2 3 4 5 . . . 138 Następna

Płyta Główna

słuchaj codziennie od 16.00 do 17.00

Współpracujemy