Logo Emiter
 
Studenckie Studio Radiowe "Emiter", DS Zaścianek ul. Mikołajczyka 4-6 45-271 Opole, biuro@radioemiter.pl
TERAZ GRAMY: Akurat - Wiej-Ska
Zapraszamy na koncert - Pokój Numer 3! Jan Gałach Band w Dworku Artystycznym - zapraszamy! Wakacje z Radiem Emiter! Najlepsza wakacyjna muzyka w Radiu Emiter! Festiwal Kolorów Opole 2016 - zobacz naszą galerię zdjęć! Jeremi Sikorski w Klubie Zebra! Zapraszamy na wydarzenia do klubu Zebra! Poznajcie Miss Opolszczyzny 2016! Otwarty nabór do Orkiestry Politechniki Opolskiej 2016 SoFresh wygrywa Rock-Time 2016! Zobacz zdjęcia z finałowego koncertu! Opolska Strefa Rapu - sprawdź, co dzieje się w opolskim rapie! Nieźle Rockujemy! Zapraszamy na Dark Fest 2016! Sprawdź naszą ramówkę i znajdź coś dla siebie ;) Jesteśmy też na Facebooku - bądź na bieżąco z wpisami, relacjami i konkursami
Aktualności
Cze
25
2016

Okienko Kariery – program rozwojowy firmy FILPLAST

Okienko KarierySzukasz pracy na wakacje? A może chciałbyś zdobyć doświadczenie podczas płatnego stażu? Firma Filplast we współpracy z Politechniką Opolską oferuje swoim studentom i absolwentom możliwość rozwoju i zdobycia cennego doświadczenia zawodowego.

Okienko Kariery to projekt skierowany do studentów i absolwentów wszystkich kierunków Politechniki Opolskiej. Umożliwia pracę wakcyjną w zakładzie produkcyjnym Filplast. Najlepsi studenci będą mieli szansę stałej pracy, w jednym z działów firmy.

Wszelkie informacje, dotyczące projektu można znaleźć m.in. w Akademickim Biurze Karier Politechniki Opolskiej.

Autor: Kasia Antos
Cze
19
2016

Festiwal Książki Opole 2016 , czyli jak Opole kocha książki

 

Festiwal Książki Opole 2016W dobie elektroniki i nieustannego rozwoju, mogłoby się wydawać, ze sztuka czytania zanika. Nic bardziej mylnego. Przekonali się o tym wszyscy, którzy odwiedzili pierwszy w historii Festiwal Książki, który otworzył przed czytelnikami wrota do magicznego świata literatury. czytaj dalej…

Autor: Kasia Antos
Cze
17
2016

STREFA EURO W REGIONIE OPOLSKIM JUŻ ZA NAMI

IMG_816816 czerwca 2016 o godzinie 10:30 w Centrum Nauka-Biznes Politechniki Opolskiej rozpoczęła się konferencja pod tytułem „DROGA DO STREFY EURO W REGIONIE OPOLSKIM – UJĘCIE SPOŁECZNO-EKONOMICZNE”. Jak mówi Magdalena Sladek – przewodnicząca komitetu organizacyjnego konferencji naukowej – „Celem konferencji jest wymiana poglądów na temat wprowadzenia w Polsce strefy EURO.”.

czytaj dalej…

Autor: Maciej Matusik
Cze
17
2016

BIS…, i po BIS-ie

IMG_815711 czerwca 2016 roku formacja el12 Opole Politechnic Band zagrała dla Opolan przechadzających się bulwarami nad odrą. Tak, jak już wcześniej informowaliśmy, była to II część projektu „Z ORKIESTRĄ PO ODRZE”.

czytaj dalej…

Autor: Maciej Matusik
Cze
13
2016

EDUKO 2016-2018 – spotkanie sieciujące

EDUKONa Opolszczyźnie startuje projekt Edukacja kulturowa Opolszczyzny – EDUKO 2016–2018. Regionalnym operatorem projektu jest Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu.

Ideą przedsięwzięcia jest szeroko pojęta edukacja w zakresie kultury. Podczas pierwszego spotkania, wszyscy zainteresowani będą mogli zapoznać się z założeniami programu Bardzo Młoda Kultura, który będzie realizowany w latach 2016-2018. Zostaną poruszone kwestie warsztatów i szkoleń animacyjnych, przedsięwzięć kulturalnych czy partnerstw projektowych.

Start: 15 czerwca 2016

Godzina: 15:00

Miejsce: Kofeina Foyer – Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu Plac Tetatralny 12

Serdecznie zapraszamy!

Autor: Kasia Antos
Cze
08
2016

Z orkiestrą po Odrze 2016 na bis!

Z orkiestrą po Odrze na bisPrzed nami II część projektu Z ORKIESTRĄ PO ODRZE 2016, realizowanego wespół z Fundacją Otwartego Muzeum Techniki (FOMT), w ramach programu „Odrzańska Odyseja”.
Łączymy siły, aby promować Odrę jako rzekę, której trzeba przywrócić żeglowność na całym odcinku oraz rangę w naszym kraju, alternatywną imprezę muzyczną z prezentacją zabytkowej floty odrzańskiej. Koncert odbędzie się na wodzie na pokładzie zabytkowej barki Irena. Wrocławskie Muzeum Odry to jedyne w Polsce i wyjątkowe muzeum żeglugi śródlądowej w Europie. Unikatowe lokalizacją – na zabytkowych statkach odrzańskich i unikatowe formułą.
Wykonawcą będzie formacja el12 Opole Politechnic Band, która wykona program złożony z polskiej i zagranicznej muzyki rozrywkowej a także standardy jazzowe we własnym opracowaniu.
Pomysł utworzenia nowej formacji narodził się w lutym 2010 roku po koncercie noworocznym Opole – Pekin zorganizowanym przez Instytut Konfucjusza działający na Politechnice Opolskiej a pomysłodawcą i kierownikiem jest Przemysław Ślusarczyk – dyrygent Orkiestry Politechniki Opolskiej. Nazwa zespołu związana jest ściśle z dwoma instytucjami, które wspierają to przedsięwzięcie. Są to Politechnika Opolska i Przedsiębiorstwo el12 Sp. z o.o.
 Podczas koncertu wystąpią:
Mateusz Baczyński (perkusja),
– Daniel Kanas (gitara basowa/perkusja),
– Oleksandr Kvasnytsia (trąbka),
– Mateusz Pólkowski (trąbka),
– Kamil Kubas (waltornia),
– Mateusz Boboń (puzon),
– Przemysław Ślusarczyk (instrumenty klawiszowe)
Repertuar zespołu stanowią piosenki, utwory muzyki rozrywkowej, aranżacje tematów muzyki filmowej, jazz. Zespół zaprezentował się po raz pierwszy 20 marca 2011 roku. W sezonie 2015/2016 zespół obchodzi 5-lecie działalności artystycznej. Koncert poprzedza wyjazd zespołu do Mainz (Niemcy) na koncert na dziedzińcu Parlamentu Nadrenii-Palatynatu z okazji XXV ratyfikacji Traktatu o Dobrosąsiedztwie pomiędzy Polską a Niemcami, który odbędzie się 17 czerwca br. w Mainz.
Zapraszamy wszystkich na kolejną dawkę muzycznych wrażeń!
Autor: Kasia Antos

1 2 3 4 5 . . . 135 Następna

Płyta Główna

słuchaj codziennie od 16.00 do 17.00

Współpracujemy