Logo Emiter
 
Studenckie Studio Radiowe "Emiter", DS Zaścianek ul. Mikołajczyka 4-6 45-271 Opole, biuro@radioemiter.pl
TERAZ GRAMY: Jet - Are You Gonna Be My Girl
Patronat Radia Emiter: Premiera płyty Grim Orange Dice - El Quatro Zapraszamy na koncert - wstęp wolny! HIGHWAY w Dworku Artystycznym - zapraszamy na koncert! Zapraszamy na filmowe seanse na Błonia Politechniki Opolskiej! CLOSTERKELLER i ANJA ORTHODOX w Klubie Zebra - zapraszamy na koncert! Zapraszamy na Galę Finałową Miss Opolszczyzny 2016! Kolej na Orkiestrę! Zapraszamy w muzyczną podróż pociągiem! Otwarty nabór do Orkiestry Politechniki Opolskiej 2016 Zapraszamy na Festiwal Kolorów! SoFresh wygrywa Rock-Time 2016! Zobacz zdjęcia z finałowego koncertu! Opolska Strefa Rapu - sprawdź, co dzieje się w opolskim rapie! Nieźle Rockujemy! Zapraszamy na Dark Fest 2016! Zapraszamy na Festiwal Rockowy ZIPPFEST 2016! Sprawdź naszą ramówkę i znajdź coś dla siebie ;) Jesteśmy też na Facebooku - bądź na bieżąco z wpisami, relacjami i konkursami
    16:00 - 17:00 Płyta Główna
    17:00 - 18:00 Sportowa Rozgrzewka - Kamil Kostka
Aktualności
Maj
04
2016

Studenckie Kino Nocne

 

studenckie kino nocneBłonia Politechniki Opolskiej już wkrótce zamienią się w jedną wielką salę kinową pod chmurką. A wszystko za sprawą projektu jakim jest Studenckie Kino Nocne.

Pięć wieczorów i dziesięć projekcji filmowych, wybranych na drodze internetowego głosowania. Studenci oraz wszyscy przybyli na Błonia, w dniach 9-13 maja, będą mogli obejrzeć na dużym ekranie jedne z najlepszych produkcji filmowych ostatnich lat. Projekt w ramach Budżetu Obywatelskiego realizuje Centrum Dialogu Obywatelskiego miasta Opola. Wstęp na seanse jest całkowicie bezpłatny, Na widzów będzie czekać duży ekran oraz wygodne leżaki. Seanse rozpoczną się o godz. 21:00 każdego dnia.  W ramach pokazów filmowych będzie można obejrzeć m.in. takie filmy jak Amy, który zdobył Oscara w kategorii najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny czy  wielokrotnie nagradzany francuski komediodramat Nietykalni.

Oragnizatorzy gwarantują moc filmowych wrażeń i ciekawą formę spędzenia majowych wieczorów.

Szczegółowy repertuar jest dostępny na stronie Opolskich Lam.

Zapraszamy wszystkich miłośników dobrego kina na prawdziwą ucztę filmową przed Piastonaliami!

Autor: Kasia Antos
Kwi
28
2016

Gleba – od niej wszystko się zaczyna

konferencjaW środę 27 kwietnia, o godz. 9:00 w Łączniku Politechniki Opolskiej wystartowała konferencja pt. ,,Gleba – od niej wszystko się zaczyna”, którą organizował Wydział Inżynierii Produkcji i Logistyki.

Dzięki zagranicznym gościom, którzy pełnili rolę prelegentów, poszerzyliśmy wiedzę z zakresu znaczenia gleby w naszym życiu. Poznaliśmy także środki, których zadaniem jest nawożenie gleb, czyli dostarczenie pierwiastków niezbędnych do prawidłowego rozwoju rośliny, co zwiększa ilość plonów oraz poprawia jakość produktu. Jak wiemy z historii, dawniej stosowano tzw. trójpolówki, aby zapewnić prawidłowe dostarczenie pierwiastków potrzebnych roślinie, dziś wykorzystuje się zupełnie inne rozwiązania.
Spotkanie miało na celu skłonić do refleksji na temat naszego środowiska oraz ochrony i pielęgnacji gleby.

Gleba

Tekst i zdjęcia: Dawid Tomala

Autor: Kasia Antos
Kwi
24
2016

Podbój kosmosu dzięki Myszce Miki

Biblioteka miejska
Biblioteka miejska

Co mieli wspólnego Naziści z lądowaniem na Księżycu? Jak Myszka Miki utorowała drogę ku eksploracji kosmosu? Odpowiedzi na te pytania udzielił Karol Wójcicki podczas czwartkowego wykładu w Bibliotece Miejskiej w Opolu.

Historia Wernhera von Brauna, niemieckiego inżyniera, który wynalazł rakiety V-2, jest nieodłącznie związana z amerykańskim podbojem kosmosu. Po  kapitulacji Niemiec, von Braun oddał się w ręce Amerykanów, gdzie mógł dalej pracować nad napędem rakietowym w NASA, co zaowocowało skonstruowaniem rakiety Saturn V, która pozwoliła wylądować astronautom na Księżycu.

A co z Myszką Miki i jej wpływem na działania kosmiczne? Za nią kryję się osoba z największą liczbą Oscarów w historii (26)- Walt Disney. Walt chcąc wybudować Disneyland, udał się do telewizji „abc”, która zgodziła się na dofinansowanie realizacji pomysłu pierwszego takiego parku rozrywki, w zamian za udziały oraz stworzenie przez Disneya programu, który będzie emitowany w TV. I w tym miejscu spotykają się szlaki von Brauna i Walta Disneya. Dzięki wizjonerskiemu programowi w bardzo dobrym czasie antenowym, von Braun który opowiadał o możliwościach podboju kosmosu, stał się po pierwsze celebrytą, a po drugie zawładnął wyobraźnią amerykańskich obywateli. Od emisji programu cała Ameryka kibicowała NASA w kosmicznym wyścigu przeciwko ZSSR. Ostatecznie zakończył się on gdy Neil Armstrong postawił stopę na księżycu.

Temat podboju kosmosu przyciągnął szerokie grono publiczności, która wypełniając niemal całą salę, z wielkim zaciekawieniem przysłuchiwała się wystąpieniu, a w dalszej części dyskutowała o tematach wszechświata i jego odkrywaniu. Cykl Ameryka w Twojej Bibliotece, organizowany jest przy udziale Ambasady Amerykańskiej w Warszawie.

Autor: Piotr Krajewski
Kwi
21
2016

WAPIRIADA 2016 vol.2

WAMPIRIADAKolejna Wampiriada zorganizowana na Politechnice Opolskiej dobiegła końca. W ciągu trwania całej akcji zgłosiło się ponad 200 osób. 

Radio Emiter, jako współorganizator wydarzenia, zorganizował o ciekawe konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Pod czas trwania całej akcji studenci mogli doładować swoją energię, częstując się pysznymi słodkościami i słuchając muzyki. Głównym celem akcji było propagowanie honorowego krwiodawstwa oraz zdrowego trybu życia wśród studentów.
Każdy student, po wcześniejszym przebadaniu mógł oddać do 450 ml krwi. W zamian otrzymując czekolady, w ramach uzupełnienia energetycznego oraz świadomość pomocy innym.


Akcja zakończyła się wielkim sukcesem. W ciągu dwóch dni zebrano 81 litrów krwi! Dziękujemy wszystkim którzy oddali swoją krew i tym samym przyczynili się do uratowania czyjegoś życia.

Tekst: Anna Gumeniuk

Autor: Kasia Antos
Kwi
19
2016

WAMPIRIADA 2016 vol.1!

Już po raz kolejny w „Łączniku” ruszyła dwudniowa akcja honorowego oddawania krwi „Wampiriada”. We wtorek, 19 kwietnia br. wzięło udział 100 osób, co w rezultacie dało około 45litrów krwi.

Jeśli w ten dzień nie zdążyliście oddać krwi, zapraszamy w środę (20 kwietnia) w godzinach 9:00 – 14:00, w budynku „Łącznik” Politechniki Opolskiej ul. Mikołajczyka 16 w Opolu. W czasie trwania wydarzenia, można brać udział w konkursach organizowanych przez radio „Emiter” i Samorząd Studencki Politechniki Opolskiej.

Bo przecież pozytywny odzew to kluczowy bodziec w całym przedsięwzięciu , jak mówi Monika, jedna z uczestniczek „Wampiriady”: „Na ćwiczeniach ktoś rzucił hasło, że idziemy oddać krew. Więc postanowiliśmy iść, ostatecznie poszła malutka garstka. Ja nie byłam do końca przekonana, ale to raczej nie z braku chęci tylko ze strachu bo byłby to mój „pierwszy raz”. Koleżanka przemówiła mi do rozsądku, że przecież ratuje komuś życie. No i poszłyśmy.”

Michał również zdecydował się na oddanie krwi, jak sam powiedział: „przyszedłem, ponieważ uważam, że taka pomoc jest potrzebna!” i my mamy takie zdanie, czekamy na Was w ostatni dzień -środę w „Łączniku”!

Organizatorzy:
– Samorząd Studencki Politechniki Opolskiej,
– Studenckie Studio Radiowe Emiter,
– Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu

Sponsorzy:
– Komputronik,
– Cukry Nyskie

Serdecznie zapraszamy!

Tekst i zdjęcia:
Katarzyna Młynarczyk

Autor: Tomasz Węglarz
Kwi
18
2016

Ze środka – (nie)obiektywnym okiem środkowego AZS-u Opole

ampW mijającym tygodniu w Katowicach odbył się turniej półfinałowy Akademickich Mistrzostw Polski.Wzięło w nim udział 16 drużyn reprezentujących najlepsze uczelnie z województwa opolskiego, śląskiego i dolnośląskiego, podzielonych na 4 grupy po 4 drużyny. Zajęcie jednego z pierwszych czterech miejsc było naszym celem, gdyż jest ono premiowane awansem do turnieju finałowego, w którym zmierzą się najlepsze drużyny akademickie w Polsce. Rozgrywki akademickie toczą się do dwóch wygranych setów. czytaj dalej…

Autor: Kasia Antos

1 2 3 4 5 . . . 132 Następna

Płyta Główna

słuchaj codziennie od 16.00 do 17.00

Nadchodzące wydarzenia
Maj
6
pt
20:00 Andrzej Piaseczny @ Narodowe Centrum Polskiej Piosenki
Andrzej Piaseczny @ Narodowe Centrum Polskiej Piosenki
Maj 6 @ 20:00
6 maja w Amfiteatrze NCPP w ramach trasy koncertowej „Atmasfera 2016” wystąpi Andrzej Piaseczny. Podczas tego koncertu będzie można usłyszeć największe przeboje artysty.
Maj
7
sob
19:15 Beata i Bajm – Bingo tour @ Narodowe Centrum Polskiej Piosenki
Beata i Bajm – Bingo tour @ Narodowe Centrum Polskiej Piosenki
Maj 7 @ 19:15
  Beata Kozidrak, jedna z najważniejszych wokalistek w historii polskiej muzyki i zespół który zawładnął sercami całego kraju. Beata i Bajm – to esencja najwyższej jakości w naszym kraju. Melodie znają wszystkie pokolenia, słowa które nie tracą na aktualności, przeboje do których chce się wracać! BINGO TOUR to spektakularny powrót Beaty w szczytowej formie! Największe[...]
Współpracujemy