Logo Emiter
 
Studenckie Studio Radiowe "Emiter", DS Zaścianek ul. Mikołajczyka 4-6 45-271 Opole, biuro@radioemiter.pl
TERAZ GRAMY: Ronnie Wood - I Don't Think So
EDUKO - Edukacja kulturowa Opolszczyzny Zapraszamy na premierę spektaklu Ty, Hitler do Kochanowskiego! Dwa Sławy w klubie Zebra! Bluesferajna w Dworku Artystycznym! Zapraszamy na koncert do Kofeina Foyer! Premiera studencka Ty, Hitler już w marcu! 13. Opolskie Jam Session - zapraszamy! HOT TAMALES TRIO w Dworku Artystycznym! Kajetan Drozd Band w Dworku Artystycznym! AliBaba - najlepsza i najtańsza pizzeria w Opolu - polecamy! Obserwuj nas na Instagramie! Otwarty nabór do Orkiestry Politechniki Opolskiej 2016 Nieźle Rockujemy! Już teraz zapraszamy na Rock-Time 2017! Sprawdź naszą ramówkę i znajdź coś dla siebie ;) Jesteśmy też na Facebooku - bądź na bieżąco z wpisami, relacjami i konkursami
    ON AIR - TERAZ NA ANTENIE
    Nieźle rockujemy!
    00:00 - 23:59
Aktualności
Lut
18
2017

Fair Weather Friends + Jóga w NCPP!

 

W ubiegły piątek w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki odbył się koncert dwóch zespołów Jóga oraz Fair Weather Friends.

Chwilę po godzinie 20 cała Sala Kameralna wypełniła się tajemniczym, emocjonującym i… elektronicznym dźwiękiem! Jako pierwszy wystąpił zespół Jóga znany m.in. z programu „X Factor”, oferując brzmienie, jakiego z pewnością nie usłyszycie na co dzień w komercyjnych radiostacjach. Choć wydawać by się mogło, że połączenie melancholii, tajemniczości i emocji stworzy raczej sztywną atmosferę, młodzi muzycy udowodnili, że wcale być tak nie musi. Rafał i Kamil inspirują się w dużej mierze muzyką skandynawską, a sama nazwa zespołu pochodzi od jednej z piosenek islandzkiej piosenkarki – Björk.

Kolejną dawkę emocji dostarczyło Fair Weather Friends, zespół powstały w 2011 roku, który może się pochwalić wystąpieniami na Coke Live Music Festival, Open’er Festival czy Orange Warsaw Festival. Tym razem publika mogła nacieszyć się pełną energii, elektroniczną alternatywą połączoną z ciekawym wokalem i nieszablonowym podejściem do tworzenia muzyki.

Zachęcamy do odwiedzenia stron zespołów:

Jóga – Facebook; YouTube.

Fair Weather Friends – Facebook; YouTube;

czytaj dalej…

Autor: Wojciech Murański
Lut
18
2017

YOACHIM w Kofeina Foyer

YOACHIMY O A C H I M to nowe brzmienie electropopowe na polskiej scenie. Wokalista, kompozytor, producent muzyczny, autor tekstów rusza w trasę koncertową promującą jego EP „Isn’t That Gone, na której elektroniczny pazur miesza się z noworomantyczną liryką.

Yoachim ma na koncie już parę występów na dużych festiwalach, a przede wszystkim – debiutancką epkę „Isn’t That Gone”. Idealnie wpasowuje sie w temat ambitnego, elektronicznego popu. Yoachim pokazuje, że nawet w rejonie już tak dokładnie wyeksploatowanym jak romantyczny pop, można znaleźć coś świeżego.

Wstęp na koncert jest bezpłatny.

Więcej informacji na stronie http://teatropole.pl/aktualnosci/koncert-yoachim-24-02/

oraz na facebooku https://www.facebook.com/events/1239165326180073/

Autor: Kasia Antos
Lut
12
2017

Witajcie w salonie Szalone Nożyczki!

 

Szalone NożyczkiW piątek, 10 lutego o godz. 19.00 w opolskim Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu odbył się spektakl pt. „Szalone nożyczki”.

 

 Jest godzina 18:50. Korytarz opolskiego teatru zatłoczony przez ludzi, którzy zjawili się na wyjątkowy spektakl znany na całym świecie. Sztuka Paula Pörtnera w kształcie, który nadali jej Bruce Jordan i Marilyn Abrams, jeszcze w 1997 roku trafiała do Księgi Rekordów Guinnessa jako najdłużej grana (poza musicalami) na scenach amerykańskich. Obecnie ma już za sobą pół wieku historii. Spora część tej historii dotyczy też sceny polskiej. W rzeczy samej, trudno by znaleźć jakieś większe miasto, w którym „Szalone nożyczki” nie byłyby kiedyś wystawiane. Widownia zajmuje miejsca w równiutkich rzędach siedzeń. Ostatnie osoby wchodzą i jesteśmy w opolskim Salonie fryzjerskim o finezyjnej nazwie „Szalone Nożyczki’. czytaj dalej…

Autor: Kasia Antos
Lut
02
2017

Pokaz filmu Iron Sky w teatrze Kochanowskiego

Iron SkyW ramach budowania kontekstu wokół nadchodzącej premiery „Ty, Hitler” w reżyserii Tomka Kaczorowskiego Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu zaprasza na pokaz filmu „Iron Sky”.

„Iron Sky” z 2012 roku to komedia fantastyczno-naukowa zrealizowana przez fińskiego reżysera Tima Vournasolę. Jest to pierwszy w historii kinematografii film, przy którym współpracowano ze społecznością internautów i zebrano blisko 1 mln Euro na jego produkcję.

Pokaz filmu „Iron Sky”

Data: środa – 8 lutego

Godzina:  20.45

Miejsce: Foyer Teatru, teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu
Wstęp wolny!

Zapraszamy!

Autor: Kasia Antos
Lut
02
2017

Premiera studencka w Kochanowskim – Bez znieczulenia

Bez znieczuleniaTeatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu zaprasza na studencką premierę sztuki Bez Znieczulenia, inspirowaną scenariuszem filmowym Agnieszki Holland i Andrzeja Wajdy.
Po spektaklu odbędzie się spotkanie z twórcami / aktorami, które poprowadzi krytyk teatralny, Jacek Wakar.

Premiera studencka: „Bez znieczulenia” reż. Piotr Ratajczak

Data: środa – 8 lutego

Godzina:  19.00

Miejsce: Mała Scena, teatr im. Jana Kochnowskiego w Opolu

Bilet studencki: 15 zł
+ 15% zniżki na kawę, herbatę i piwo w Kofeina Foyer

Więcej informacji na stronie http://teatropole.pl/aktualnosci/premiera-studencka-bez-znieczulenia/

Autor: Kasia Antos
Sty
26
2017

Współpraca ze sklepem Botland

Radiowa praca wymaga czasem wszelakich napraw elektronicznych, a do tego potrzebne są części i narzędzia. Dlatego cieszymy się, że firma Botland zdecydowała się na współpracę z nami. Dzięki temu możemy taniej nabyć rzeczy niezbędne do tego, by nasze radio funkcjonowało.

Botland to sklep internetowy sprzedający wszelkiej maści podzespoły i narzędzia elektroniczne. Jego oferta skierowana jest przede wszystkim do robotyków, jednakże każdy miłośnik lutowania i programowania mikrokontrolerów znajdzie tam coś dla siebie.

Zapraszamy Was do skorzystania z ich oferty na botland.com.pl.

Autor: Marcin Szymański

1 2 3 4 5 . . . 148 Następna

Płyta Główna

słuchaj codziennie od 16.00 do 17.00

Współpracujemy