Logo Emiter
 
Studenckie Studio Radiowe "Emiter", DS Zaścianek ul. Mikołajczyka 4-6 45-271 Opole, biuro@radioemiter.pl
TERAZ GRAMY: Ray LaMontagne - How Come
Konkurs na Studencki Zespół Roku i koncert Mariki w amfiteatrze NCPP! Finaliści Rock Time 2015 powalczą o tytuł Studenckiego Zespołu Roku! Zapraszamy na uroczystą inaugurację roku akademickiego 2015/2016! Rozpoczynamy nowy rok akademicki 2015/2016! Jesteśmy też na Facebooku - bądź na bieżąco z wpisami, relacjami i konkursami Sprawdź naszą ramówkę i znajdź coś dla siebie ;)
    16:00 - 17:00 Płyta Główna
    19:00 - 20:00 Top 20 z Katty - Kate Vakhrina
    20:00 - 22:00 Muzyczna Farma - Kamil Kostka
Aktualności
paź
04
2015

Studencki Październik

studencki-pazdziernikWojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu organizuje akcję Studencki Pażdziernik. Przez cały miesiąc opolscy studenci będą mogli skorzystać z wielu atrakcyjnych rabatów.

W październiku będzie można bezpłatnie wyrobić kartę biblioteczną bądź przedłużyć ja na kolejny rok. Każdy student otrzyma też bezpłatny dostęp do naukowej bazy internetowej I-BUK. Październik jest także miesiącem abolicji. W tym czasie można zwrócić przetrzymywane do 4 miesięcy egzemplarze książek bez ponoszenia kar finansowych. 

Studenci posiadajacy karty biblioteczne w WBP mogą skorzystać z pomocy przy doborze literatury oraz bibligrafii do wszelkich prac naukowych. Biblioteka umożliwia również rezerwację stanowiska z Internetem i skanerem bez ograniczenia czasowego.

Oprócz miesiąca promocji, przez cały rok studenci mogą  w każdą środę przedłużyć bądź wyrobić kartę biblioteczną z 50% zniżką.

Zachęcamy do skorzystania z bibliotecznych promocji!

Autor: Kasia Antos
paź
03
2015

Otrzęsiny 2015

otrzesiny-uoPoczątek roku akademickiego to czas pełen nowych wrażeń, szczególnie dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze studiami.

W ramach otrzęsiń i integracji studentów, Uniwersytet Opolski przygotował moc atrakcji na nadchodzący tydzień.

Nie zabraknie dużej dawki muzyki, którą dostarczy sam Czesław Mozil. Oprócz niego, studenci zakosztują róznorodnych gatunków muzycznych w amfitetarze, gdzie wybiorą Studencki Zespół Roku, spośród zespołów z całego kraju. Finałem wydarzenia będzie koncert Mariki.

Studia warto rozpocząć w dobrej formie i z uśmiechem na twarzy. Miłośnicy sportu będą mogli wziąć udział w meczu, w którym powalczy drużyna Uniwersytetu Opolskiego z Urzędem Miasta Opola. O pożądną dawkę humoru zadba zaś Katarzyna Piasecka – reprezentantka polskiej sceny kabaretowej. Na koniec tygodnia organizatorzy zapraszają na otrzęsinowe kino, które odbędzie się w Studenckim Centrum Kultury.

Po każdym wydarzeniu, studenci będą mieli okazję zaprezentować się na parkiecie w ramach After Party w klubie Cina.

Szczegółowy plan otrzęsin dostępny jest na  wydarzeniu na Facebook’u.

Serdecznie zapraszamy!

Autor: Kasia Antos
paź
03
2015

Dzień Rektorski na Politechnice Opolskiej

dzien-rektorski

Autor: Kasia Antos
paź
01
2015

Kostek pisze

Kilka słów na początek: szklanka, lodówka, krzesło, samochód, kot, budynek, gazeta, księżyc i krzaki. Skoro mamy z głowy rozpoczęcie, przejdźmy do rozwinięcia.

Moi drodzy, rozpoczynający swoją przygodę studencką maturzyści. Wyrzućcie ze swojej głowy wszystko to, czego do tej pory uczyli was w liceach i szkołach technicznych. Do tej pory wmawiano Wam, że matura to najważniejszy egzamin w Waszym życiu. Od teraz słowo matura zamieńcie na słowo sesja, połączcie to sobie z faktem, że sesja egzaminacyjna na studiach jest po każdym semestrze i wychodzi na to, że matura nie jest ważna. Jest po prostu głupia. Wystraszyliście się? Nie ma czego się bać, przecież zdaliście maturę bez problemu. Zamieńcie sobie również kartkówki i sprawdziany na kolokwia, przy czym kolokwiów nie pisze się co tydzień i zawsze są zapowiedziane. Tyle, jeśli chodzi o terminy, których być może niektórzy z Was jeszcze nie poznali. Teraz parę słów odnośnie Savior-vivre na uczelniach wyższych. W liceum być może natrafiliście na nauczycieli starej daty, którzy kazali mówić do siebie per profesorze. Tego nawyku również możecie się spokojnie pozbyć. Wykładowcy na uczelni nie lubią, gdy zwraca się do nich innym tytułem naukowym, niż faktycznie posiadają i statystyczny doktor zgani Was, jeżeli zwrócicie się do niego per panie profesorze. Tylko do profesorów powinno się faktycznie w ten sposób zwracać. Inną zasadą na uczelni jest moi drodzy słownictwo. Żadne K i CH i inne epitety nie zostaną niezauważone, to gwarantuję wam ja, Wacław Jarząbek. Jeśli chodzi o zajęcia, na które powinniście uczęszczać, to ćwiczenia są zawsze obowiązkowe, natomiast jeśli chodzi o wykłady, to już wykładowca sam nakreśli Wam zasady. Nie sugerujcie się jednak, że ta Jennifer Lawrence z pierwszego rzędu, czy ten Brad Pitt z trzeciego, którzy chodzą na wszystkie wykłady, podzielą się z Wami notatkami. Zdaliście maturę, znaczy potraficie liczyć, a skoro możecie liczyć, to liczcie na siebie.

Mała sugestia ode mnie na zakończenie tego wywodu: jeżeli chcecie zobaczyć coś naprawdę ciekawego, to zapraszam wszystkich na oficjalną inaugurację roku akademickiego, która odbędzie się 05 października o godzinie 11:00 w Sali Koncertowej Filharmonii Opolskiej. Koniec. Cześć :)

wulgaryzmy-16X9-640x360

Autor: Kamil Kostka
wrz
28
2015

Jesienna odsłona Podbiegów

podbiegiPrzyszła jesień, więc pora na kolejną odsłonę PODBIEGÓW. Opolanie pobiegną i podreptają już po raz ósmy.

PODBIEGI 2015 to impreza promująca aktywny i zdrowy tryb życia z pięknym Opolem w tle. Setki osób, które uczestniczyły w poprzednich edycjach potwierdzają wspaniałą ideę tego wydarzenia. W jesiennej edycji może wziąć udział każdy – zarówno pasjonat biegania jak i zupełny amator. Wiek także nie gra roli. Do tej pory w biegu brali udział nawet kilkumiesięczni obywatele Opola.

Organizatorzy imprezy gwarantują pamiątkowe dyplomy dla każdego uczestnika, który pokona wyznaczoną trasę i dotrze do mety. Tradycyjnie, start i meta będa znajdować się przy amfiteatrze Narodowego Centrum Polskiej Piosenki. Przed biegiem odbędzie się niezbędna rozgrzewka.

Miejsce: parking przy amfiteatrze NCPP

Data: 4 października 2015

Start: godz. 11:00

Zapraszamy wszystkich chętnych do aktywnego spędzenia niedzieli!

Autor: Kasia Antos
wrz
25
2015

Kowboje z Islandii ponownie w Polsce!

sólsafir plakat

Tak, to nie jest błąd w tytule. Już za niecały miesiąc w Warszawie znowu będziemy mieli okazję zobaczyć Sólstafir na żywo! Zaprasza Agencja Go Ahead na wspólny koncert zespołów Sólstafir, Mono i The Ocean! Muzycy przyjadą do Polski 22 października i wystąpią w stołecznej Proximie.

Sólstafir to wyjątkowe połączenie metalu z melodią i psychodelą, dodatkowo przyprawione elementami typowymi dla klasycznego rocka. Piąty album tej islandzkiej formacji – wydany w ubiegłym roku „Ótta” – stanowi kontynuację szlaku obranego przy poprzednim wydawnictwie. Płyta „Svatir Sandar” zebrała świetne recenzje, także za to w jakim stopniu zaskoczyła dotychczasowych fanów zespołu – Sólstafir coraz bardziej urozmaica swoje brzmienie, nikogo nie powinny więc już zdziwić smyczki czy banjo na nagraniach zespołu. Nie było to jednak równie oczywiste w czasie gdy skład debiutował (znacznie ostrzejszym brzmieniem) w 2002 roku. Brzmienie Sólstafir ewoluowało jednak do obecnej formy, a przyjęcie ostatniego albumu świadczy o tym, że była to właściwa decyzja.

MONO działają wspólnie od 1999 roku. Grali już w najbardziej prestiżowych salach Nowego Jorku, Londynu czy Tokyo, doskonale są też znani polskiej publiczności, a ich występy na żywo określić można raczej mianem spektakli niż koncertów. W październiku 2014 roku ukazał się podwójny, konceptualny album „The Last Dawn / Rays Of Darkness”. Płyty w znacznym stopniu różnią się od siebie – pierwsza jest zdecydowanie lżejsza, słuchać tu inspiracje muzyką filmową i shoegazem. To klasyczna płyta MONO, którą jednak wyróżnia na tle innych brak instrumentów smyczkowych, z którymi zespół przez wiele lat bardzo mocno kojarzono. „Rays Of Darkness” z kolei to pierwsza płyta MONO od 15 lat, na której nie ma instrumentów orkiestrowych. To album znacznie mroczniejszy i cięższy, ale równie niesamowity i ciekawy, doskonale komponuje się z dotychczasowym dorobkiem zespołu.

Jak zgodnie twierdzą muzycy The Ocean – ostatnie lata były jednymi z najlepszych w ich karierze. Zespół odbył dwie międzynarodowe trasy koncertowe, które objęły Amerykę Północną i Europę, ale także Rosję, Chiny i Australię! Promując album „Heliocentric Anthropocentric“ muzycy supportowali Opeth, Dillinger Escape Plan czy Devina Townsenda. W 2013 roku, gdy ukazała się płyta „Pelagial“, wyruszyli w Summer Slaughter Tour. „Pelagial“ to wyjątkowe wydawnictwo, które traktować należy całościowo i słuchać także od pierwszej do ostatniej minuty, a nie traktowac wyłącznie jako zbiór pojedynczych utworów. Płyta zbiera świetne recenzje, podobnie jak koncerty, które The Ocean nieprzerwanie grają na całym świecie.

Chyba nie trzeba dodawać, że skoro Sólstafir gra w Polsce to i ja tam będę. Szykujcie się na muzyczne doznania rozkoszy i garść zdjęć.

 

Link do wydarzenia na fb: >>klik<<

Źródło: Agencja Go Ahead

Autor: Nicole Rimpler

1 2 3 4 5 . . . 112 Następna

Partnerzy
Współpracujemy
Płyta Główna

słuchaj codziennie od 16.00 do 17.00