Logo Emiter
 
Studenckie Studio Radiowe "Emiter", DS Zaścianek ul. Mikołajczyka 4-6 45-271 Opole, biuro@radioemiter.pl
TERAZ GRAMY: Coma - Na pol
Emiter, Sygnały i SETA w nowym projekcie sportowym Casting na Miss Polski Opolszczyzny! Strefa Rapu w klubie Zebra! Nieźle Rockujemy! Wampiriada na Politechnice Opolskiej! Jam Session w Dworku Artystycznym! World Press Photo 2015 Zapraszamy na imprezy do klubu Zebra! 25 lat zespołu Raz Dwa Trzy - koncert w Tetarze im. Jana Kochanowskiego w Opolu! PATRONAT RADIA EMITER: Percival - Wild Hunt i Percival Schuttenbach - Mniejsze Zło Orkiestra Politechniki Opolskiej poleca: Otwarty nabór do Orkiestry Politechniki Opolskiej! Jesteśmy też na Facebooku - bądź na bieżąco z wpisami, relacjami i konkursami Sprawdź naszą ramówkę i znajdź coś dla siebie ;)
    16:00 - 17:00 Płyta Główna
    19:00 - 20:00 Rudy marudzi - Krzysztof Hołownia
    20:00 - 21:00 Muzyczna Farma - Kamil Kostka
    21:00 - 22:00 PressPlay - Joanna Matlak
Aktualności
lis
30
2015

Back 2 da Breaks 2015

Bboys i Bgirls zawitali do Opola, aby w weekend zaprezentować swoje umiejętności taneczne.Tańczyli-break-dance-w-CWK Back 2 da Breaks vol. 5 to już kolejna edycja imprezy, na której pojawili się tancerze nie tylko z naszego kraju, ale m.in. ze Słowacji, Czech, Kazachstanu czy nawet Stanów Zjednoczonych.

W sobotę – 28 listopada, w Młodziezowym Domu Kultury odbyły się warsztaty breakdance, które poprowadzili tacy Bboye jak Focus , Kleju czy Lil John.  Międzynarodowe towarzystwo i mnóstwo pozytywnej energii oraz pokaz niezwykłych umiejętności – to wszystko mogliśmy poczuć w niedzielne popołudnie. W centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu odbyły się pokazy i bitwy taneczne z prawdziwego zdarzenia. Przekrój wiekowy uczestników był dość duży. Mogliśmy podziwiać  zarówno tych najmłodszych jak i nieco starszych. Trzeba przyznać, że poziom był wysoki, nawet wśród dzieci, które z powodzeniem konkurowały ze starszymi kolegami i koleżankami. Wśród uczestników wydarzenia zaprezentował się 13-letni Adrian, który breakdance ćwiczy zaledwie od miesiąca oraz 8-letnia Natalka, ćwicząca od roku. Były to dla nich pierwsze, tego rodzaju bitwy, którym towarzyszyło wiele pozytywnych emocji.

Z 43 tancerzy jury wybrało najlepszą szesnastkę, która na specjalnie przygotowanym parkiecie walczyła o miejsce w następnym etapie. Wśród szczęśliwców znaleźli się: Sapa, Stazy, Pirat, Arczek, Kuzya, Kapon, Mariczok, Hefo, Paulina, Nikita, Camey, Beeski, Depone, Bartek, Madmax i Alex. Walkom towarzyszyła energetyczna muzyka, zaprezentowana przez Dj’a Gawrona, który staną za dekami. Następnie odbyło się losowanie par, które zmierzyły się w pojedynkach 1 vs. 1.

Imprezie towarzyszył akcent charytatywny. Podczas przerwy odbyła się licytacja gadżetów, na rzecz chorego na stwardnienie rozsiane Romka. Zwycięzca licytacji wykonał piękny gest, oddając wygrane gadżety bohaterowi akcji, co publiczność nagrodziła gromkimi brawami.

Po wszystkich eliminacjach nastąpił finałowy pojedynek, w którym zwyciężył Nikita, zgarniając tym samamy główna nagrodę w postaci 800 zł.

Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem zarówno wśród uczestników bitew jak i widzów. Na miejscu dało się odczuć ogromną pasję do tańca i muzyki. Organizacja jak i cały przebieg imprezy zasługują na szacunek i pełen podziw. Oby więcej takich wydarzeń i młodych ludzi, którzy robią niesamowite rzeczy prosto z serca, szlifując swoje talenty i przekazując zajawkę innym. A na kolejnej edycji Back 2 da Breaks  zobaczymy się już za rok!

IMG_4303 IMG_4407 IMG_4494

czytaj dalej…

Autor: Kasia Antos
lis
28
2015

Sportowa Rozgrzewka odcinek 1

Przedstawiamy skrót pierwszej audycji Sportowa Rozgrzewka, stworzonej w ramach projektu Opolski Sport. Gościem w naszym studio był Tomasz Wróbel – prezes AZS Politechniki Opolskiej. Kolejny odcinek już w najbliższy czwartek o godz. 17:00.

Autor: Kamil Kostka
lis
27
2015

Targi Kariery i Jan Mela w Opolu

W Centrum wystawniczo-kongresowym odbyły się Targi Kariery. Studenci, uczniowie orazJan-Mela-podczas-Targów-kariery pozostali mieszkańcy Opolszczyzny mieli okazję zapoznać się z możliwościami jakie oferuje nasze województwo. Oprócz prezentujących się szkół wyższych, można było zapoznać się z ofertami służb mundurowych, jak policja, czy straż pożarna. Jak zapewniają organizatorzy – ofert nie brakuje. Jednak, jedną z największych atrakcji okazało się wystąpienie Jana Meli, który opowiadał nie o swoich podróżach, czy poszczególnych osiągnięciach, ale o sukcesie. Spoglądając na tego młodego człowieka, którego życie tak bardzo doświadczyło, trudno uwierzyć, że wciąż pozostaje zwykłym, skromnym 26 latkiem. O samym spotkaniu, można by opowiadać godzinami, padło wiele inspirujących słów. Jednak, te, chyba najbardziej prawdziwe, przeszły prawie niezauważone…Janek, który stracił w pożarze domu dwie kończyny, musiał się uporać ze śmiercią brata, powiedział: „Każdy z nas jest w pewien sposób niepełnosprawny: jednemu brakuje pasji, innemu motywacji. I nie mówię tu o tych, którym brakuje ręki lub nogi.”

Nauczmy się żyć z naszą niepełnosprawnością, jak nauczył się Jan Mela, i wyruszajmy na własne życiowe wyprawy.

Autor: Martyna Abratkiewicz
lis
26
2015

Lodowisko na opolskim rynku

lodowiskoWładze Opola potwierdziły informację, dotyczącą powstania na  opolskim rynku lodowiska, które będzie wyjątkową atrakcją dla mieszkańców.

Ruszyły już pierwsze prace przygotowawcze a wraz z nimi wyzwania, bo jak się okazało, powierzchnia rynku może nieco utrudnić instalację obiektu. Lodowisko będzie miało powierzchnię 400 metrów kwadratowych. Dodatkowa tafla to nie tylko wspaniała atrakcja dla fanów zimowej rozrywki, ale także alternatywne miejsce dla jedynego lodowiska w mieście, które mieści się w Toropolu.

Tymczasowe lodowisko na rynku będzie towarzyszyło Jarmarkowi Bożonarodzeniowemu. W związku z jego instalacją, zmieni się tegoroczna lokalizacja sylwestrowej imprezy plenerowej. Nowy Rok najprawdopodobniej powitamy na parkingu przed Narodowym Centrum Polskiej Piosenki wraz z gwiazdą, której tożsamości miasto na razie nie chce zdradzać.

Koszt wejścia na lodowisko dla dzieci będzie wynosił jedynie 1 zł a dla dorosłych 3 zł. Taka atrakcja z pewnością przyciągnie tłumy i ożywi nasz rynek.

Autor: Kasia Antos
lis
26
2015

Studenci oddali krew

Już po raz kolejny, Łącznik Politechniki Opolskiej, miał okazję gościć pracownikówWampiriada-na-Politechnice-Opolskiej Regionalnego Centrum Krwiodawstwa. Przez dwa dni, studenci mogli oddać 450 ml krwi, a tym samym uratować komuś życie. Samorząd PO przygotował dla wszystkich krwiodawców słodki poczęstunek oraz wiele konkursów. Czas spędzony w Łączniku umilała muzyka, o którą zadbali DJ Kostek i DJ Rudy. Jeśli nie zdążyliście oddać krwi, w ramach naszej akcji, nic straconego. Od poniedziałku do piątku można oddawać krew do godziny 16 w RCKiK przy ulicy Kośnego, lub udać się na akcję, która niedługo zagości w budynku PO, przy ulicy Prószkowskiej (organizatorem akcji będzie AZS).

Wszystkim serdecznie dziękujemy za ofiarowanie cząstki siebie!

Autor: Martyna Abratkiewicz
lis
25
2015

Jarmark Bożonarodzeniowy w Opolu

Jarmark Bożonarodzeniowy w OpoluJuż kolejny raz opolski rynek opanuje świąteczna atmosfera, a wszystko za sprawą Jarmarku Bożonarodzeniowego, który startuje  5 grudnia. 

Organizatorzy zapewniają mnóstwo atrakcji dla najmłodszych i tych nieco starszych. Drewniane domki, które pojawią się na Jarmarku będą pełne świątecznych dekoracji czy rękodzieła. Nie zabraknie warsztatów, konkursów, spotkania z Mikołajem i śpiewania świątecznych piosenek. Na zmarzniętych będzie czekała pyszna kawa, gorąca czekolada czy rozgrzewający grzaniec.

Goście przybyli na Jarmark będą mogli bezpłatnie wysłać świąteczne pocztówki, z reprodukcjami dzieł Aleksandra Kowalenki „Zima w Opolu”.

Opole odwiedzi także ciężarówka Coca-Cola, znana z kultowej już reklamy emitowanej w przedświątecznym okresie. Uroczyste otwarcie opolskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego nastąpi w dzień szczególny, czyli 6 grudnia. Jarmark potrwa do 20 grudnia. Oprócz wydarzeń odbywajacych się na rynku, organizatorzy zapewniają również atrakcje w Galerii Biały Kruk, Miejskiej Bibliotece Publicznej, Narodowym Centrum Polskiej Piosenki, Muzeum Śląska Opolskiego, Teatrze Lalki i Aktora czy Filharmonii Opolskiej.

Szczegółowy plan Jarmarku Bożonarodzeniowego dostępny jest  na stronie  miasta Opola.

Przybądź na Jarmark i poczuj magię Świąt w Opolu!

Autor: Kasia Antos

1 2 3 4 5 . . . 121 Następna

Płyta Główna

słuchaj codziennie od 16.00 do 17.00

Nadchodzące wydarzenia
gru
4
pt
20:00 Tabu @ Narodowe Centrum Piosenki... @ Narodowe Centrum Piosenki Polskiej
Tabu @ Narodowe Centrum Piosenki... @ Narodowe Centrum Piosenki Polskiej
gru 4 @ 20:00 – 23:00
Tabu @ Narodowe Centrum Piosenki Polskiej @ Narodowe Centrum Piosenki Polskiej | Opole | opolskie | Polska
Bilety: 20zł [przedsprzedaż] / 30zł   Tabu https://www.facebook.com/tabu.bandpl Zespół Tabu powstał w 2003 roku z inicjatywy Rafała Karwota i Marcina Suchego. Przez pierwsze lata działalności krystalizował się skład zespołu jak i styl muzyczny, który do dziś mu towarzyszy. Energetyczne reggae, mocna sekcja dęta i charyzma sceniczna to kierunek, którym Tabu podąża. Na koncie zespołu są[...]
Współpracujemy